LEGO Mindstorms EV3

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Tegemist on Lego kolmanda põlvkonna (2013) tarkade robotitega. Kasutusel võistlustel First Lego League ja World Robot Olympiad, neist esimene toimub ka Eestis. Robot töötab ARM9 protsessori ja Linuxiga. Lego veebi uurides võib leida 12 erinevat tunnikava, kuidas roboteid kasutada. Tüüpilises komplektis on programmeeritav põhiosa, 2 suurt mootorit, 1 keskmine mootor, 2 puuteandurit, 1 värviandur, 1 güroskoop, 1 heliandur, kaablid, USB-kaabel, 1 laetav patarei ja muid tehnilisi elemente. Soovituslik on Lego Hariduslik lisakomplekt, et robotit mitmekesisemalt arendada.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Tutvusin robotitega HITSA koolitusel, pärast kandideerisime konkursil, kus kool sai vastavad robotid osta. See on muutnud minu ja õpilaste elu palju põnevamaks. Igal aastal toimub palju erienevaid koolitusi, on võimalik võistlustel osaleda või pealt vaadata. Asju saab teha kergesti (legod), kuid jõuda päris keeruliste aineülesanneteni.

Õppurite kogemused

On väga äge, et meie koolis on sellised vahvad robotid. Igaüks saab neid kasutada erinevalt – kes ei oska, saab alustada roboti ekraanil, kes juba saab aru, see läheb arvutisse. Õpetaja tõi välja ka lisamaterjale ja ülesandeid. Mõned kindlasti jõuavad ka võistlustele. Super!

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 55 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.