Makeblock mBot

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

mBot on kõik-ühes robootikaplatvorm Makeblockilt, millega on hea omandada esmane praktiline kogemus programmeerimises, elektroonikas, robootikas ja isetegemises. mBot sobib hästi robootikas alustavale lasteaialapsele, aga võib pakkuda tõsiseid STEM õppevõimalusi ka kooliõpilasele ja täiskasvanule (Science/teadus, Technology/tehnoloogia, Engineering/inseneeria, Mathematics/matemaatika).

mBoti juhib Arduino UNO-ga ühilduv mikrokontroller mCore ja seda on lihtne programmeerida. Nutitelefonis või -tahvlis saad kodeerida läbi Blockly põhise mBlock äpi (Android ja iOS). PC/Mac seadmetes saad valida eestikeelse Scratch 2.0'l põhineva vabavaralise mBlock graafilise kodeerimisliide või edasijõudnumatele mõeldud C/C++ Arduino arendusvahendite vahel. (viide)

Huvitav teada: 2017. aasta sügisel kinkis Robotex koolidele ja huvikoolidele Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul 100 Makeblocki mBot robotit. Robotite jagamise eesmärk oli tuua Robotex 2017 ja 2018 võistlustele rohkem põhikooli II astme ja gümnaasiumi õpilasi. (viide)

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Eemalt vaadates võib robootika valdkond ja robotite programmeerimine tunduda õpilastele ja ka õpetajatele keeruline. Jah, see ongi keeruline, aga ainult siis, kui laskuda väga sügavale tehnilisse detailsusesse. Tegelikult saab robotite programmeerimine olla lihtne pakkudes samal ajal praktilisi seoseid näiteks teoreetilise matemaatikaga. Robootika on ala, kus juhendajal on palju võimalusi reageerida vastavalt õpilase tasemele, lisada järk-järgult keerukust ja funktsionaalsust, pakkudes seega piisavalt huvitavat igale õpilasele. On oluline teadvustada robootika olemust juba varases eas, et anda võimalust lastele avastada endas huvi inseneriteaduste vastu ning rakendada omandatud teadmisi.

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 55 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.