Terragen

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Terragen on 3D maastike loomise programm, milles saab luua nii renderdusi kui animatsioone. Pildid on fotorealistlikud ja seda on kasutanud ka mitmete filmide tausta loomisel, nt Kuldne Kompass (Golden Compass), Elysium, Enderi Mäng, Näljamängud. Õpilastega soovitame esilagu kasutada mõnd vanemat 0-versiooni programmi, sest need on lihtsamad! Näidisülesanded, mida programmiga teha: saar ja meri, kõrb, jõgi, päikseloojang ilusas rannas.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Terragen laseb fantaasial lennata. Üldiselt programmis teatud põhimõtete järgimisel ei ole võimalik luua koledat pilti (ära joonista liiga kõrget mäge ja ära pista kaamerasilma pildist välja). Uuemad programmiversioonid on keerulisemad, neid ma õpilastega kasutanud ei ole. Kuna programm õpetab ka 3D kaameratööd, on see hea võimalus ruumilist mõtlemist arendada. Õpilastel tuleb see asi kuidagi paremini välja kui mul, arvan, et see on seotud ruumiliste arvutimängude mängimisega, praegused arvutiõpetajad on puutunud pigem kokku tasapinnalise graafikaga. Soovitan seda programmi kindlasti koolis kasutada, sest nii ilusaid ja reaalseid tehispilte ei võimalda teha ükski teine prohramm nii lihtsalt.

Õppurite kogemused

Sellega saan teha pööraseid pilte. Saan nuppudega liigutada mägesid, vett, päikest, pilvi ja atmosfääri ning liigutada kaamerat pildil ringi. Olen sellega teinud endale arvutisse tausta, mõtlen ühe suurema pildi välja printida oma tuppa plakatiks. Õpetaja on soovitanud selle programmi töödega osaleda ka erinevatel konkurssidel, sest seda kasutatakse Eestis veel vähe, aga pildid meeldivad kõigile.

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 60 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.