Raspberry Pi

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Raspberry Pi on miniarvuti, millega saab harjutada programmeerimist ja leiutamist. Seadme tüüpoperatsioonil Raspian on kaasas näiteks Sonic Pi, Minecraft, Scratch, Phytoni programmeerimine kui ka Wolfram. Seadmele endale saab lisaks osta tarvikuid nagu kaameramoodul, erinevad sensorid ja üldotstarbeline elektroonika – valgusdioodid, lülitid jne.

Lõbusaid fakte: Raspberry Pi on käinud ka kosmoses.

Eestis Raspberry Pi kogukonna leiab https://www.facebook.com/groups/rasberryEstonia/. Ja Maria Gustav Adolfi Gümnaasiumist peab Raspberry Pi blogi http://vaarikapirukas.weebly.com/.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Raspberry on väga võimas seade – kes mängib mänge, kes vaatab sellega televiisorit ja kes saadab kosmosesse pilte tegema. Koduses kasutuses on seade tihti valvekaamera ja ilmajaam. Koolis kasutame seadet algõpetuses, kuna nii väikse ja suhteliselt odava seadme saab anda muretumalt õpilaste kätte. Kui juhtubki äpardus, on kulu tunduvalt väiksem kui suure lauaarvuti puhul. Raspberry aitab õpilastel tunda huvi arvuti sisemuse vastu ja see on väga oluline. See annab tunde, et saad hakkama, julged asju parandada. Vanemates klassides uuritakse enamasti Raspberry analüütilisemaid võimalusi programmeerimises, leiutiste loomises kui ka matemaatikas-füüsikas tänu kaasa pandud Wolframi programmile.

Õppurite kogemused

Nii väike arvuti ongi?! Raspberry Pi meeldib mulle seepärast, et ta mahub taskusse nagu mu telefon, aga sellel on peal Minecraft. Saan seal kasutada Scratchi ja isegi internetis käia. Kui õpetaja lubab meil miniarvutit kasutada, tekib soovijatest kohe pikk järjekord.

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 60 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.