MakeyMakey

Loodud: 01.09.2016 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

MakeyMakey on loodud kahe tudengi poolt MIT Meedialaboris Elukestva Lasteaia projekti raames. Vahendiks on trükiplaat koos ühendustega, krokodillid ja USB-kaabel, mis õige ühenduse peale tekitab vooluringi, millega saab juhtida klaviatuuri või hiirt. See funktsioon lubab vahendil toimetada iga arvutisüsteemi ja veebilehega. Kõige kuulsamad näited vahendi kasutamisest on seotud muusikaga või Super-Mario laadi Scratch baasil loodud mängudega.

Lõbusaid fakte: 2014. aastast on MakeyMakey osa ka moodsa kunsti kaasaegsest püsikollektsioonist Modsa Kunsti Muuseumis (New York, USA).

Õpetajate kogemused

MakeyMakey eeliseks on see, et tegemist on mooduliga, mida saab erinevat moodi manipuleerida. Särtsu ei saa kuskilt. Kui oled valesti ühendanud, siis ta ei tööta, siis saab iga õpilane või grupp ise nuputada, miks ei tööta. Kasutusele saab võtta väga erinevaid lisaseadmeid, mida saab valmistada tööõpetuse tunnis. Või muuta lisaseadmeks toidu, nt banaanid! Kui midagi muud ei ole, siis saab ka ise muutuda interaktiivseks elemendiks. Vahendi kasutamine paneb tööle loovuse ja fantaasia, kuid samas õpitakse ka loodusteadust.

Õppurite kogemused

Kõige lahedam asi maailmas! Esiteks on see naljakas ja teiseks saime ise proovida ja nuputada, kuidas asjad tööle hakkavad. Vaatasime internetist videoid ja püüdsime aru saada. Siis hakkasime katsetama. Klambreid oli alguses üsna keeruline kasutada, sest polnud selliste krokodilliotstega kokku puutunud, aga kui triki kätte saime, oli väga lihtne. Uurisime, millised puuviljad juhivad elektrit ja millised mitte. Lõpuks tegime oma grupi bändi, kus pidi plaksu lööma.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.