FMSLogo

Loodud: 12.09.2016 Uuendatud: 03.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

FMSLogo, endine MSWLogo, on Logo keelt kasutav programmeerimisvahend. MSWLogo enam edasi ei arendata. Arendatakse FMSLogo, mis võimaldab teha palju uusi 3D graafikaga seotud asju. Eesti koolides on aga kasutusel ikkagi veel vanem versioon, mille suurim kasutegur oli erinevate huvitavate mustrite loomine ja kujundite joonistamine läbi koodi kirjutamise.

Õpetajate kogemused

Programm õpetab õpilastele kannatlikkust, mille tasuks on imeilusad pildid. Programmi kasutamise juures saab rääkida arvutigraafika ajaloost, ajast, kui inimestel ei olnud eriti võimalik midagi ise disainida. Saab tutvustada arvuti tööpõhimõtteid. Samas muutub programm nutiajastu õpilastele kiiresti igavaks, sest nõuab keskendumist ja nokitsemist.

Õppurite kogemused

Saab teha põnevaid mustreid ja välja mõelda, kuhu joon liigub.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.