Scribus

Loodud: 12.09.2016 Uuendatud: 28.12.2023

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Scribus on tasuta küljendustarkvara, milles saab teha palju professionaalseid toimingud – kasutada CMYK värve, ICC värvihaldust kui ka mitmekülgse PDFi loomist. Küljendamist kasutatatakse näiteks sünnipäevakutse, plakati, raamatu, ajalehe loomisel. Programm on ka eestikeelne. Scribuses saad joonistada vektorgraafika vahenditega. Salvestamiseks võimaldatakse mitmeid formaate, sh SVG.

Õpetajate kogemused

Kui annad arvutigraafika kursust, siis selle vahendiga saab teha hea lõputöö. Samuti sobib see ühistööks. Enamasti ei ole koolitunnis väga palju aega jäetud keskendumiseks, siis pigem näen seda programmi kasutamas õpilasomavalitsust või kooli ajalehe toimetust. Tihti õpilased lähevad kergemat teed ja loovad blogi või Facebook'i kogukonna, trükiseid tehakse enamasti tavalise kontorivaraga. Scribus võimaldab tutvustada näiteks keeletunnis, kuidas tegelikult ajalehte küljendatakse.

Õppurite kogemused

Sobilik kasutada, kui tahad midagi disainida, näiteks ajalehte või jämmi flaierit. Selle programmiga vajad palju erinevaid oskusi (kujundamine, fotograafia).

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.