Scribus

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Scribus on tasuta küljendustarkvara, milles saab teha palju professionaalseid toimingud – kasutada CMYK värve, ICC värvihaldust kui ka mitmekülgse PDFi loomist. Küljendamist kasutatatakse näiteks sünnipäevakutse, plakati, raamatu, ajalehe loomisel. Programm on ka eestikeelne. Scribuses saad joonistada vektorgraafika vahenditega. Salvestamiseks võimaldatakse mitmeid formaate, sh SVG.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Kui annad arvutigraafika kursust, siis selle vahendiga saab teha hea lõputöö. Samuti sobib see ühistööks. Enamasti ei ole koolitunnis väga palju aega jäetud keskendumiseks, siis pigem näen seda programmi kasutamas õpilasomavalitsust või kooli ajalehe toimetust. Tihti õpilased lähevad kergemat teed ja loovad blogi või Facebook'i kogukonna, trükiseid tehakse enamasti tavalise kontorivaraga. Scribus võimaldab tutvustada näiteks keeletunnis, kuidas tegelikult ajalehte küljendatakse.

Õppurite kogemused

Sobilik kasutada, kui tahad midagi disainida, näiteks ajalehte või jämmi flaierit. Selle programmiga vajad palju erinevaid oskusi (kujundamine, fotograafia).

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 60 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.