Ozobot

Loodud: 13.09.2016 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Ozobot on tänaseni väikseim robot. Eesti koolides jõudis kasutusse 2016. aastal. Mõneruutsentimeetrisel robotil on kaks mootorit ja viis sensorit ning värvilised tuled. Robotit saab õpetada vastavalt maha joonistatud või prinditud värvijoontele muutma kiirust, suunda ja liikumisstiili. Tahvelarvutis saab kasutada äppi OzoBlockly. Lisaks meeldib lastele see, et robotit saab enne liikuma panemist disainida (erinevad kiivrid). Programmeerimiseks läheb vaja sinist, musta, rohelist ja punast värvi vildikat.

Õpetajate kogemused

Alguses mõtlesime koolitusel, et selline väike vidin, mida see teha suudab. Siis aga vaimustusime tema joonte ning värvidega programmeerimisest niivõrd, et need väiksed olendid said meie lemmikuks. Hea, et ta ei maksa palju, mis tähendab, et vanemad saavad selle oma lapsele kojugi muretseda, kui koolis tegutsemisest väheks jääb.

Õppurite kogemused

Lihtne ja armas. Saab disainida enda omaks, võistelda ja mängida. Tahaksin sellist päris endale.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.