Sonic Pi

Loodud: 30.06.2016 Uuendatud: 05.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Sonic Pi on vabavaraline programmeerimiskeskkond, mis on arendatud Sam Aroni poolt. Programm võimaldab õppida ja õpetada programmeerimist läbi helide loomise. Ülesannete sooritamine ja programmeerimine on loominguline ja sobib seepärast kasutamiseks kõikidele, kes oskavad teksti trükkida ja mõista (alates 2. klass). Võimalik on luua kaanoneid, tekitada helisid uksekella- või mobiilihelinast kuni dubstep muusikastiilini. 

Õpetajate kogemused

Sonic Pi võimaldab teha koodimise algõpetust väga loominguliselt, sest peaaegu igaüks meist kuuleb helisid ja soovib miskit huvitavat konstrueerida. Eesmärgiga luua heliteos, on see siis mobiili- või koolikella helin, õpitakse ära keerulisemadki programmeerimise alused nagu „loop“, „random“, ja teised programmeerimise struktuurid, mida üldjuhul on üsna keeruline mõista ja seletada.

Õppurite kogemused

„Programm on väga lihtne, alguses hakkasime looma helisid läbi käsu „play“ ning „sleep“. Esimeseks ülesandeks oli püüda järgi mängida Rongisõit.“

„Meie grupp otsustas üheskoos luua bändi. Igaüks kirjutas oma arvutisse koodi ja kui me korraga selle käivitasime, siis oligi kõik nagu päris! Lisaks on võimalik kõrvale luua helisid ka muude instrumentidega nagu klaver, viiul, kitarr. Sedasi jämmida planeerime juba oma ühe sõbra sünnipäeval, kes ei ole veel Sonic Pid oma koolis õppinud.“

„Lugesin Sonic Pi kohta kaasa pandud õpetustest ja sain teada, et saan siin programmis kirjutatud koodi kanda üle Minecrafti. Nüüd saan kiiresti luua koodi, et teha maju või muid objekte ning seda kohe arvutimängus käivitada. Kahju ainult, et see töötab Rasperry Pi peal“. 

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.