Arduino

Loodud: 16.09.2016 Uuendatud: 03.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Arduino on üheaegselt nii riistvara, tarkvara kui vaba tehnoloogia kasutust toetav kogukond. Tegemist on poolfabrikaadi ehk KIT-iga, mida võib igaüks kasutada enda projektide realiseerimiseks; miniarvutiga, mida on võimalik kasutajal programmeerida. Eestis võite leida mitmeid põnevaid koolitusi ja robootikakomplekte, kus Arduinot kasutatakse.

Õpetajate kogemused

Minu esmakogemus Arduino kasutamisel oli ProgeTiigri suvekoolis Haapsalus, kus tegime Robi nimelise tegelase. Kui mina algklassiõpetaja saan sellise asjaga hakkama ja tegelane siiamaani töötab, kui teistele demoda, siis saab sellega hakkama ka iga teine inimene. Tore, et tehnika on tehtud tavakasutajale kättesaadavaks ja mõistetavaks. Kindlasti on sellega võimalik teha keerulisemaid asju - kelles on leiutajahinge, neile pakub Arduino enamat.

Õppurite kogemused

Õppisin roboti ehitamisel kasutama erinevaid vahendeid ja tööriistu, milleks muidu ei ole võimalust olnud. Vaja on inglise keele oskust ja aega videoid vaadata, et ise edasi õppida.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.