Micro:bit

Loodud: 17.03.2017 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Micro:bit on peopesa suurune, lihtsalt programmeeritav miniarvuti (kiip), millel on liikumisandur, kompass ja bluetooth, lisaks veel 25 pisikest LED lampi, kaks programmeeritavat nuppu, viis ringikujulist ühendust ja 23 pinni, mille külge saab krokodillidega kinnitada sensoreid ja teisi seadmeid. Toite jaoks saab kasutada mikroUSB-pesa või akut. 

Micro:biti väljatöötamine on BBC, Suurbritannia Ülikoolide ja tehnoloogiafirmade poolt algatatud projekt, eesmärgiga julgustada lapsi aktiivselt ise programme looma ja tarkvara arendama, selle asemel, et olla passiivsed meediatarbijad.

Õpetajate kogemused

Tehnoloogiaõpetuses disainivad ja ehitavad õpilased tihti erinevaid elektrimootoritel töötavaid sõidukeid. Osades koolides on need vaid otse sõitvad, sest puudub võimalus nende tööd juhtida. Osades aga kasutatakse nende ehitamiseks valmislahendusi (Lego NXT või Lego EV3 komplekte). Antud lahendus aga võimaldab viimatimainitutest odavama lahenduse loomist, kasutades ära olemasolevaid materjale, lisades neile juurde micro:biti (koos arendusplaadiga).

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.