Tähelepanu: see vahendi kirjeldus on mustand, mis avaldatakse tulevikus!

MonkeyJam

Loodud: 30.06.2016 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

MonkeyJam-iga animeeritakse pilte ja pliiatsijoonistusi, kasutades stopp-kaadri animeerimist. Kasutaja saab teha pilte läbi veebikaamera, skanneri, fotoaparaadi, samuti ise joonistada (kui need on kõik samas suuruses pildid). Animatsioonile saab lisada heli. Lõpliku tulemuse saab salvestada AVI formaati. Eestis tutvustas programmi esimesena Nukufilmi stuudio ja paljud koolid kasutavad seda usinasti.

Õpetajate kogemused

Õppisin MonkeyJam-i kasutama tänu Nukufilmi stuudiole, kes õpetas kunstiõpetajaid animeerima. Tegime sellega piksillatsiooni, kus iga õpetaja hüppas välja kastist, samuti joonistasime paberile tegevused, mida pildistasime. Väga hea on see, et on olemas animeerimise õpik, mida saab kooli osta, et tegeleda asjaga professionaalsemal tasemel.

Õppurite kogemused

Selles lihtsas multifilmi tegemise programmis saab tegelased panna liikuma. Enne tuleb muidugi tegelased ja näitelava luua, need tegime tööõpetuse tunnis. Kunstitunnis joonistasime erinevad taustad ja eesti keeles mõtlesime grupitöödena välja näidendi. Animatsioonitunnis panime kõik paika ja hakkasime filmima. Osad tegid lamepind-multifilmi ehk joonistasid otse paberile. 

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.