Makeblock mBot (Ranger, Ultimate, Neuron)

Loodud: 13.12.2017 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

mBot on kõik-ühes robootikaplatvorm Makeblockilt, millega on hea omandada esmane praktiline kogemus programmeerimises, elektroonikas, robootikas ja isetegemises. mBot sobib hästi robootikas alustavale lasteaialapsele, aga võib pakkuda tõsiseid STEM õppevõimalusi ka kooliõpilasele ja täiskasvanule (Science/teadus, Technology/tehnoloogia, Engineering/inseneeria, Mathematics/matemaatika).

mBot korravalvur ehk Ranger on kolm-ühes STEM hariduslik robot, mille kolm peamist mudelit on: robottank, kolmerattaline võidusõiduauto ja tasakaalu hoidev auto. Mõeldud vanusele alates 8. eluaastast.

Ülim kümme-ühes robootikakomplekt (Ultimate 2.0) on Makeblocki robotite lipulaev. Komplekt sisaldab mitmeid erinevaid mehhaanilisi osasid ja elektroonilisi mooduleid, mis võimaldab ehitada keerulisi roboteid ja arendada enda loovaid oskusi. Mõeldud vanusele alates 12. eluaastast.

Neuron leiutajakomplekt on programmeeritav elektroonilistest ehitusblokkidest koosnev STEM hariduskomplekt Makeblockilt, mis on heaks alguseks ja väljakutseks uutele leiutajatele. Mõeldud vanusele alates 6. eluaastast.

Huvitav teada: 2017. aasta sügisel kinkis Robotex koolidele ja huvikoolidele Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul 100 Makeblocki mBot robotit. Robotite jagamise eesmärk oli tuua Robotex 2017 ja 2018 võistlustele rohkem põhikooli II astme ja gümnaasiumi õpilasi. (viide)

Õpetajate kogemused

Eemalt vaadates võib robootika valdkond ja robotite programmeerimine tunduda õpilastele ja ka õpetajatele keeruline. Jah, see ongi keeruline, aga ainult siis, kui laskuda väga sügavale tehnilisse detailsusesse. Tegelikult saab robotite programmeerimine olla lihtne pakkudes samal ajal praktilisi seoseid näiteks teoreetilise matemaatikaga. Robootika on ala, kus juhendajal on palju võimalusi reageerida vastavalt õpilase tasemele, lisada järk-järgult keerukust ja funktsionaalsust, pakkudes seega piisavalt huvitavat igale õpilasele. On oluline teadvustada robootika olemust juba varases eas, et anda võimalust lastele avastada endas huvi inseneriteaduste vastu ning rakendada omandatud teadmisi.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.