QR-kood

Loodud: 16.02.2021 Uuendatud: 05.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

QR-kood on maatriksvöötkoodi (või kahemõõtmelise vöötkoodi) tüüp, mis loodi esmakordselt 1994. aastal Jaapani autotööstusele. Vöötkood on masinloetav optiline silt, mis sisaldab teavet üksuse kohta, millele see on kinnitatud. Praktikas sisaldavad QR-koodid sageli andmeid veebisaidile või rakendusele osutava lokaatori, identifikaatori või jälgija kohta. QR-kood kasutab andmete tõhusaks salvestamiseks nelja standardiseeritud kodeerimisrežiimi (numbriline, tähtnumbriline, bait/binaarne ja kanji).

QR-kood sai populaarseks väljaspool autotööstust tänu kiirele loetavusele ja suuremale salvestusmahule võrreldes standardsete UPC-vöötkoodidega. Rakendused hõlmavad toodete jälgimist, kauba identifitseerimist, aja jälgimist, dokumentide haldamist ja üldist turundust.

QR-kood koosneb valgel taustal ruudustikku paigutatud mustadest ruutudest, mida pildiseade, näiteks kaamera, saab lugeda.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.