Robobloq rong

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Ei mingit ekraani, puidust rööbastest laotud raudtee ja rong. Puidust rööpad sobituvad nii mitmegi teise brändi rööbastega nt BRIO, IKEA või Thomas. Rongi programeerimiseks on 19 värvikleebist, millest igal oma ülesanne. Paiguta kleebis sinna kuhu soovid ja vaata, mida rong, teeb kui sellest üle sõidab.

Kleebisest üle sõites tuvastab rong värvianduriga oma järgneva tegevuse, nt pöörab paremale, mängib muusikat, või hoopis ootab 3 sekundit – see on alles algus! See sama rong oskab vältida takistusi ja isegi järgneda su käele. Tahad, et rong sõidaks kiiremini, puhu vilet, nagu hakkaks rong jaamast lahkuma.
Isikupärasta oma rongi, ehitades LEGO klotsidest endale sobiv täiendus. Mängi koos sõpradega, sest seltsis on lõbusam!

Rongil on värvi-, IR ja heliandur.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Robobloq rongid on väga head seadmed, sest nende kasutamisel ei ole vanuselisi piiranguid. Rongi kasutada suudavad juba päris väiksed lapsed, kuid see pakub huvi ka suurematele. Eriliste oskustega rongid on lastele väga põnevad- koos katsetati erinevaid käsklusi rongi liikumisel. Programmeerimiskleepsud lisasid mängule tegevusi ja hääli. Laste rongiteede konstrueerimine muutus aina meisterlikumaks, kuid see oli ka koht, kus väljendusid laste meeskonnatöö oskused. Rongideede konstrueerimisega alustades oli lastel rohkem probleeme ühise ehitusplaani paika panekuga, kuid koostöökogemuse suurenedes õppisid lapsed oma plaani argumenteerides kaitsma, esines vähem solvumisi ja mittemõistmist. Õpetaja selgitust, miks tuleb kokkuleppeid sõlmida, läks aina vähem vaja. Kui rühmad kasutasid Robobloqi integreeritud õppetegevusteks, siis märkasime üha sagedamini, et sama mängu mängiti ka vabamänguna.

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 60 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.