Makeblock HaloCode

Haridustase
Tüüp
Programmeerimiskeeled
Programm on kasutatav
Ainevaldkond
{{ domain.name | lowercase }}
HIND
{{ price }}
{{ download.name | uppercase }}
{{ download.link }}
{{ facebook_group.name | uppercase }}
{{ facebook_group.link }}
{{ additional_material.name | uppercase }}
{{ additional_material.link }}

Makeblock Halocode on võimas miniarvuti, millel on WIFI/Bluetooth, 12 programmeeritavat RGB LED lampi, mikrofon, 4 puuteandurit (sisend-väljundviik), liikumisandur, programmeeritav nupp ja ühenduspesa erinevate elektrooniliste moodulite lisamiseks. Toite jaoks saab kasutada mikroUSB- või akupesa.
HaloCode miniarvutit saab programmeerida Makeblock mBlock5 rakenduses. Toetatud on graafiline programmeerimiskeel (Scratch) ja Python. WIFI ühendus võimaldab HaloCode´ist luua erinevaid IoT-ja AI-lahendusi. Sobib elektroonika, robootika ja programmeerimise õppimiseks algtasemel.

Õpilood

Nimi Haridustasemed Ainevaldkonnad
{{ scenario.name }} {{ education_level.name | uppercase }} {{ category.name | uppercase }}

Videod ja abistavad materjalid

Pildid

Koodinäited

Õpetajate kogemused

Makeblocki tahvelarvuti äpi halocode kõlarite plokid jäid hiinakeelseks. Välja arvatud see üks, mida programmis vajasime. Seetõttu ei leidnud üles plokki, mis tempo kindlaks määrab (arvutiprogrammis on selline plokk olemas) ja koosmäng tuli väga huvitav, kuna iga programm töötas omas tempos. Lauaarvutites töötasime veebipõhise programmiga. Selles on vaja mLink2 plugin lisada, et programmi kontrollerisse laadida. Millegi pärast ei õnnestunud seda pluginat laadida paljudesse arvutitesse ning plugin oli domeenipõhine ehk eelmises tunnis arvutisse laetud mLink2 järgmisel tunnil samas arvutis uue kasutajaga ei töötanud ning protsessi pidi kordama.
Püüdsime ühendada arvutiga korraga rohkem kui ühte Halocode kontrollerit (mLinki plugina probleemi tõttu tuli töötada gruppides esialgu planeeritud individuaalse töö asemel) ja see töötas vist ainult kasutuses olnud õpetaja sülearvutis. Teistes arvutites oli võimalik ühendada küll kõik kontrollerid, kuid need hakkasid tööle korda-mööda ning mitte alati selle programmiga, mis neisse laetud oli. Kolme tegelase üheaegse liigutamise asemel liikus näiteks üks tegelane korda mööda kolme erineva kontrolleriga.

Sinu tagasiside

Märkasid viga? Soovid midagi sellele sissekandele lisada?Anna meile tagasisidet…

Tagasiside

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 60 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.