uArm Swift Pro

Loodud: 05.07.2019 Uuendatud: 05.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

uArm on programmeeritav robotkäsi, millel on kaasas erinevad lisamoodulid - iminapa abil on võimalik objekte kaaluga kuni 500g ühest kohast teise tõsta. Metallist haarats lisab jõudlust. Visuaalse kaameraga saab jälgida ja eristada kujundeid ja värve. Õpetamise-õppimise režiimis saab robotkäele õpetada kindlaid liigutusi, et mõista paremini programmeerimise loogikat.
Universaalse hoidiku abil on võimalik muuta uArm maalikunstnikuks, laserpead kasutades on võimalik graveerida erinevatele materjalidele ning 3D-printeripead kasutades luua väiksemaid prinditud mudeleid.
uArm on avatud lähtekoodiga ja Arduinol põhinvev. Juhised kasutamiseks tootja kodulehel olemas. Kasutatav nii Windowsi, Mac OS ja Linuxi jaoks. Nutitelefonis kasutatav uArm Play. UArm toetab visuaalset programmeerimist ja lisaks Arduino, Python, GRABCAD ja ROS programme.

Õpetajate kogemused

Robotkäsi annab võimaluse õppida tundma automaatika põhitõdesi. Robotkäse õppeväärtus eraldi seisvana on madal, kuid kasutada seda mingi osana suuremast projektõppe protsessist on selle väärtus suurem (näiteks moodustada näitlik tootmisliin). Sellise projekti juhendamiseks peab olema õpetajal väga hea ülevaade robotkäe võimalustest. Need tööd aga teevadki seadme kasutamise põnevaks.

Õppurite kogemused

Neljandikele, kes seadet töötamas vaadata said, tundus asi väga tore ja tekkis soov ka ise proovida ja tahtmine päriseks endale koju saada. Heade 3D mudelite tegemiseks sobib Blender, mille selgeks õppimine võtab aega, alternatiivsed lahendused on tasulised.

Mõned õpilased on aga teistest innukamad: "Mina tegin 3D mudeli loomiseks konto fusion360 keskkonda, see on väga hea! Pidin küll sinna iga 30 päeva tagant uue kontotegema, et tasuta proovipäevade kontot kasutada."

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.