Inkscape

Loodud: 10.08.2016 Uuendatud: 03.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Selle vektorgraafika programmiga saab joonistada. Programmis kasutatakse SVG-formaati. Üsna sarnane tasuliste tarkvaradega Corel Draw või Adobe Illustator. 

Inkscapega saab luua vektorobjekte nagu kolmnurk, nelinurk, ellips, polügoon, spiraal, täht jne. Programm võimaldab rastergraafika muuta vektorgraafika objektideks. Kõiki loodud objekte saab muuta (liigutada, keerata, väänata) ning täita värvi, mustri või värviüleminekuga, loodud objekti äärejooni saab muuta täpiliseks, nähtamatuks. Programm ei toeta SVG animatsioonide ja CSS loomist.

Õpetajate kogemused

Nagu Illustraator, aga tasuta. Midagi saab töödelda, vedides äärejooni, alati saab sisu värvida. Inkscape'iga on tore see, et seda saab kasutada inglis- või eestikeelsena. Samas soovitan õpilastega kasutada pigem ingliskeelset versiooni, siis õnnestub neil ka teiste arvutigraafika programmide õppimine kergesti, kui nad teavad mis on „crop“ või „intersect“.

Õppurite kogemused

Tegime selles programmis oma nime ja logosid, oli päris lõbus, sest tähti sai igapidi väänata. Tallinna Nutikuu logo konkursile joonistas meie klass ka mitu tööd. Õpetaja andis vihje, et kui võtta joonistuse taustaks foto ja sealt pealt maha joonistada ning pärast taust ära kustutada, siis saab väga täpse ja õige pildi. Mitmed tegidki oma ülesanded nii päriselust maha spikerdades.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.